Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

WYKAZ KSIĄŻEK Z ZAKRESU PEDAGOGIKI

Nasze przedszkole wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferuje możliwość wypożyczenia w naszej placówce książek z zakresu pedagogiki, podejmujących szeroki wachlarz zagadnień odnośnie wychowania i rozwoju dzieci.


"Wychowanie bez porażek" - T.Gordon Autor

krytykując dotychczasowe modele rozwiązywania konfliktów, proponuje stosowanie metody bez pokonanych. Dąży do wprowadzenia takich zasad komunikacji, które w sytuacji konfliktowej pozwolą znaleźć rozwiązanie kompromisowe, zadowalające obie strony.


"Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć" - K.Leman

Jak radzić sobie z niejadkami? Jak reagować nawybuchy złości u dzieci? Jak minimalizować rywalizację między rodzeństwem? Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności? Jak nakłonić je do zrobienia tego, o co prosimy? Dlaczego dzieci bywają niegrzeczne i co z tym robić? Jak ustalić odpowiednie kieszonkowe? Jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że nam na nich zależy?


"Kształtowanie zdolności i talentu dziecka" - B.Lipnicka

Książka przeznaczona jest dla rodziców, którzy widzą u swoich dzieci zdolności lub talent i chcieliby w umiejetny sposób kierować ich rozwojem, jak również dla nauczycieli i osób bliskich takich dzieci.


"Zanim dziecko pójdzie do szkoły" - H.Prus-Wisniewska

Rady dla rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko osiągnęło sukcesy w szkole już od pierwszych dni, aby szło do szkoły pełne chęci, optymizmui cieszyło się z wyników w nauce wraz z rodziną przez następne lata.


"Zrozumić i leczyć dzieci nadpobudliwe" - B.Mambuch

Książka w przystępny sposób tłumaczy, czym w rzeczywistości jest ADHD i przedstawia odmienne, od powszechnie spotykanego, podejście do tego zaburzenia. Najważniejszą rzeczą według autora, doświadczonego terapeuty pracującego z dziećmi nadpobudliwymi metodą systemową, jest zrozumieć, znaleźć przyczynę i ją zlikwidować, a nie od razu sięgać po środki farmakologiczne.


"ADHD nadpobudliwość psychoruchowa" - R.Portmann

W książce znajduje się rzetelny przegląd informacjina temat ADHD i nadpobudliwości. Problem ten został przedstawiony w sposób jasny i zrozumiały.


"Zabawy przygotowujące do szkoły" - B.Merthan

Książka pomaga przygotować dziecko do szkoły. Sprytnie łączy zabawę z nauką.


"Jak pokonać trudności w mówieniu, czytaniu i pisaniu" - A.Balejko

Rodzice dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi przede wszystkim mają możliwość zapoznania się z podstawami teoretycznymi i elementami metodyki terapii logopedycznej. Książka ta jest niezwykle wartościowa, gdyż wprowadza rodziców w "świat" zabaw dydaktycznych, przygotowujących ich dzieci do nauki szkolnej.


"Dzieci bez stresu" - K.W.Vopel

To obszerny zbiór zabaw kształtujących wyobraźnię, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Owe niecodzienne zabawy, wprowadzają dzieci w sztukę duchowego przeżywania. Pomagają im skoncentrować się oraz odprężyć fizycznie i psychicznie.


"Każdy przedszkolak dobrym uczniem w szkole" - B.Zakrzewska

Poradnik metodyczny wspomagający pracę nauczycieli przedszkoli, "zerówek" oraz klas pierwszych, poświęcony usprawnianiu tych funkcji poznawczych, które są bardzo ważne w nauce czytania i pisania. Rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej oraz umiejętności manualnych dzieci na wczesnym etapie edukacji posłużą dobremu funkcjonowaniu uczniów, chronieniu ich przed trudnościami, jaki wiążą się z dysleksją.


"Jak krok po kroku wprowadzać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w świat zabawy i nauki" - E.M.Minczakiewicz

W książce znalazły się przykłady planowania pracy zarówno z dziecmi przedszkolnymi, jak i dziećmi starszymi z poważnymi deficytami rozwoju intelektualnego, które czasem wymagają zupełnie innych metod i warunków pracy. W opracowaniu znajdziemy wiele przykładów, propozycji zadań, które dziecko może rozwiązywać, wesoło i efektywnie się bawiąc, a przy tym przyjemnie spędzając czas z dorosłymi. Chyba nic bardziej nie może angażować dzieci specjalnych potrzeb edukacyjnych, aktywizować je i zachęcać do efektywnej wspólpracy na rzecz swojego rozwoju, jak wspólna zabawa z dorosłymi.


"Gry i zabawy rozwijające dla dzieci młodszych" - J.Andrychowska-Biegacz

Książka zawiera zabawy ze śpiewem i piosenki, zadania plastyczno-techniczne, ćwiczenia oparte na technikach psychogimnastyki, psychodramy, arte- i muzykoterapii.